Skorzystaj z 20% promocji na wszystkie szaliki

Żakard to wzór ciekawy, różnorodny, doskonale sprawdza się także na szalach i innych dodatkach. Tkaniny żakardowe to duże i mniejsze wzory, niektóre bardzo misterne.Materiały z takimi motywami, przede wszystkim roślinnymi,ale też geometrycznymi miały i mają zastosowanie na obiciach mebli, jako tkaniny dekoracyjne we wnętrzach. Chętnie też wybieramy szale z tego rodzaju tkaniny. Podziw budzi precyzja wykonania i fantazja przy ich tworzeniu.

Szale żakardowe sprawdzą się w zimne dni jak i cieplejsze. Każda z nas może wybrać swoją ulubioną tkaninę. Wełnę na zimowe miesiące, na pozostałe pory roku jedwab, wiskozę lub włókna syntetyczne. Mogą być dodatkiem do płaszcza, ale nie tylko. Te cieńsze mogą być noszone przez cały rok, do koszuli czy sukienki.  Interesująco będą wyglądały z marynarką, tym bardziej, że jest dużo sposobów wiązania. Podkreślą kobiecość, odmienią nudną nieco stylizację.

Szale żakardowe mogą być jednokolorowe, dla położenia akcentu w połączeniu z ubraniami w kolorowe wzory. Bardzo popularne są dwu i wielobarwne, każda strona jest inna, wtedy mamy możliwość wyboru, którą eksponujemy.

Z tej różnorodności łatwo wyszukać coś dla siebie, niezależnie od wieku. Do bardziej formalnego stylu chętniej będą wybierane większe wzory. Chcąc je bardziej wyeksponować należy szal przełożyć przez ramię lub zawiązać na pojedynczy węzeł pod brodą, końcówki zwisając swobodnie urozmaicą strój nie tylko kolorem, ale też rysunkiem. Drobne desenie sprawdzą się w tej formie, ale równie dobrze bardziej zamotane wokół szyi.  Wówczas to kolory grają główną rolę. Ważne, że dają dużo możliwości kreowania wizerunku.

[contentblock id=25 img=gcb.png]

ZA DARMO!

Chcesz otrzymać poradnik?

[contentblock id=36 img=gcb.png]

Sprawdź naszą wyszukiwarkę produktów