Szale na sezon jesienno-zimowy

   Szale na sezon jesienno-zimowy

   Nadeszła bardziej wymagająca pora roku. Zwykle potrzebujemy w tym czasie więcej ubrań i bardziej zróżnicowanych. Oprócz tego, że dobrze byłoby wpasować się w modę i w związku z tym szukać nowości. Dobrym sposobem też jest dostosowanie obecnej garderoby, a właściwie pokazanie jej nieco inaczej, np. zmieniając dodatki.

   Trudno wyobrazić sobie szafę bez płaszcza na końcówkę i przełom roku. Dla preferujących kurtki jest równie bogata oferta na rynku.Nie ma co udowadniać wyższości jednych nad drugimi. Wybór zależy od upodobań, trybu życia, zawartości szafy. A kiedy kalendarz pokazuje, że oto właśnie wkraczamy w czwarty kwartał roku to znak, że pora wybrać też szale na sezon jesienno-zimowy.

   Głównie w takich szalach szukamy :

   • dużych wymiarów,
   • składu, który gwarantuje ciepło,
   • modnych elementów,
   • pasującego koloru.

   By nie marznąć, uniknąć przeziębienia, nie dać się zaskoczyć nieprzyjemnej pogodzie należy rozsądnie podejść do kwestii ubrania. Ubranie na cebulkę, ciepły płaszcz, kurtka, dodatkowa kamizelka i do tego gruby, ciepły szal w połączeniu z odpowiednimi butami i żadna trudna aura nam nie straszna.

   Typ płaszcza a szal

   Klasyczne, eleganckie płaszcze ze szlachetnych tkanin wydają się potrzebować równie pięknego dodatku. Gęściej tkanych, gładkich, średnio grubych szali. Nosi się je bardzo prosto, przerzucone przez ramię lub założone boki na siebie, przykrywające dekolt i wypełniające przestrzeń między klapami.

   Szal dwustronny z kaszmirem niebiesko-różowy (3)

   Podobnie ma się ta kwestia z płaszczem o charakterze trencza, typu dyplomatka, tu sprawdzi się szal z kaszmiru lub z jego dodatkiem, wełna w połączeniu z jedwabiem, podkreślą lekkość stylizacji bez uszczerbku ciepła.

   Szale na sezon jesienno-zimowy

   Do płaszczy w bardziej sportowym stylu jak krótkie, do połowy uda, czy swobodnym typu oversize wybór wydaje się szerszy. Dobrze będą wyglądały zarówno z grubym szalem, np. przerzuconym nonszalancko jak i luźniej tkanym, który bardzo miękko się układa, nosić go można w bardziej klasyczny sposób lub zamotany jak komin. Oczywiście tu również ważny jest skład, a w nim włókna dające ciepło.

   Szale na sezon jesienno-zimowy

   Te mniej formalne szale będą idealnym dodatkiem do zimowych kurtek. Budrysówki, parki mają pikowane lub futrzane ocieplenia. Charakterystyczne dla nich są duże kieszenie, obszerne kaptury. Szale do nich powinny być duże, miękkie, a wówczas jest duża możliwość stylizacji.

   Szale na sezon jesienno-zimowy

   Szali na sezon jesienno-zimowy jest duży wybór, na pewno w niejednej szafie znalazłoby się kilka, chociażby z powodu zmieniającej się mody, lansowanych kolorów. A czym jak nie szalem łatwo da się wprowadzić zmiany i podążać za modą.

   Nowe trendy na sezon w kolorach i wzorach.

   Najbardziej popularne kolory zawsze będą wybierane, zwłaszcza do stonowanych stylizacji. W tym roku dobrze mieć  płaszcz, kurtkę, kamizelkę w brązie. To również klasyczny kolor, ma wiele odcieni, łatwo wybrać odpowiedni dla siebie. Brązowy dobrze sprawdza się w tkaninach w kratkę. Krata często jest lansowana, w tym sezonie bardzo pożądana. Super modna jest kanarkowa zieleń, neonowa barwa na pewno wniesie ożywienie, lekkość i odrobinę szaleństwa. Dobrze byłoby też mieć  czy to wierzchnie ubrania czy sukienki z metalicznych, srebrzystych tkanin. Pojawiły się w sklepach chociażby takie ogromne kamizele.

   Oprócz wspomnianej już kraty koniecznie trzeba szukać zwierzęcych motywów, pasków zebry lub panterki, skóry węża. Taki wzór może być obecny nie tylko w dodatkach, ale można z niego stworzyć całe zestawy.

    

   Przykładowe wzory średnio grubych szali

   Zobacz inne średnio grube szale

   Przykładowe luźno tkane szale

   Zobacz też szale kaszmirowe

    , , , , , , , , , , , ,

   No comments yet.

   Dodaj komentarz

   Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.

    Jak dobrać idealny szal - 5 prostych zasad

    ZA DARMO!

    Chcesz otrzymać poradnik?

    Sprawdź naszą wyszukiwarkę produktów

    Przeczytaj poprzedni wpis:
    Grube szale
    Grube szale

    Jesień i zima oprócz tego ,że mają wiele pięknych aspektów są też niezwykle wymagające. Stawiają niełatwe  wyzwania na co dzień....

    Zamknij