duże chusty

   Chusta pareo

   Kojarzy się z latem, ciepłem, słońcem, labą, plażą. Zwiewny, cienki i kolorowy kawałek materiału. Dość duży, częściej w kwadracie, ale również jako prostokąt lub trójkąt, co niejako określa sposób wiązania i noszenia.

   Według słownika nazywa się tak rodzaj spódnicy, noszonej na Tahiti. Przed wielu laty naturalnie powstał taki wygodny, prosty i tani rodzaj okrycia. Dostosowany do klimatu i miejsca. Jak widać zaaklimatyzował się na stałe w tym rejonie świata, co najwyżej zmienia się kolorystyka i wzory.

   Nic dziwnego więc, że chusta pareo, sposób jej noszenia, moda na nią rozeszła się po świecie. Przy pakowaniu walizki na urlopowe wyjazdy trzeba koniecznie znaleźć dla niej miejsce. Przydaje się bowiem w różnych sytuacjach, niekoniecznie tylko wyjazdowych.

   Co można stworzyć z chusty pareo?

   • spódnicę
   • sukienkę
   • bluzkę
   • opaskę na biodra
   • top
   • zawój na głowę (turban)

   W zależności od wiązania, potrzeby, wyobraźni można ją nosić na wiele sposobów. Wystarczy najprościej zawiązać w pasie i już jest gotowa spódnica, z kuszącym, seksownym rozcięciem na boku czy pośrodku. Nieco więcej trzeba zamotać wokół sylwetki jeśli przyjdzie ochota na stworzenie sukienki. Wiązanie wypadnie wówczas nad biustem, albo też na jednym ramieniu. Jest też możliwość zawieszenia na szyi, podkreślając dekolt, odrobinę trudniejsze. Mniejsze, a nawet większe pareo może stać się po prostu opaską na biodra.

   Chusta pareo wykorzystana w taki sposób pomaga zakryć niedoskonałości figury, rozpala wyobraźnię i przykuwa uwagę swoją zwiewnością, barwą, transparentnością. Jest też praktycznym dodatkiem w sytuacjach nagłych i nie planowanych. Kiedy spontanicznie przyjdzie ochota na spacer, przechadzkę po promenadzie przy plaży. Kiedy zrodzi się pomysł by udać się do pijalni, smażalni, wówczas w parę sekund powstaje okrycie pozwalające na swobodne przebywanie poza plażą.

   Okoliczności, a wraz z nimi wyobraźnia podsuwają pomysły na jeszcze bardziej wyrafinowane triki. Ciekawie zamotane pareo zagra rolę bluzki, topu, a to poszerza możliwości stylizacji. Walizka ma przecież swoje ograniczenia. Wieczory spędzone na spotkaniach, tańcach, spacerach, rozmowach w kolorowych, oryginalnych stylizacjach będą miały niesamowity smak i pozostawią niezatarte wrażenie.

   W jakich okolicznościach może stać się potrzebna?

   Dobrze ją mieć przy sobie udając się nie tylko w nowe miejsca. Nie wszystko zawsze jest zaplanowane, spontaniczność na wakacjach jest normalna i przyjemna. Przechodząc obok ciekawego miejsca może przyjść ochota na zwiedzanie i nieraz rodzi się tu problem gdyż wakacyjny strój nie zawsze jest zgodny z zasadami, jakie  obowiązują. Wymagane jest osłonięcie ramion, ud czy głowy. Mając pareo poradzimy sobie z tymi wymogami i nic nie stanie na przeszkodzie by dodatkowy punkt zaliczyć.

   Przy ostro świecącym słońcu może się okazać, że oprócz obowiązkowego kremu bądź mleczka do zabezpieczenia skóry potrzeba jeszcze dodatkowo ją osłonić by nie dopuścić do nieprzyjemnych konsekwencji. Cienka chusta pareo, większych rozmiarów będzie do tego idealna.

   Tym samym taki wydawałoby się drobny element okazuje się niezwykle istotny by zaradzić wielu problemom, pozwala w pełni cieszyć się wypoczynkiem. A po powrocie na pewno znajdzie się dla niej miejsce w codziennych stylizacjach.

   Czytaj całość

    Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

   2

   Cienkie chusty na lato

   Lato to dla wielu mocno oczekiwany czas. Kojarzy się z ciepłem, piękną pogodą, wakacjami i urlopami. Królują lekkie ubrania, cienkie i naturalne tkaniny. Dotyczy to zarówno zestawów do pracy jak i na wyjazdy, a także chwile relaksu. Jako że dodatki w stylizacjach są nie do zastąpienia, również na ten czas warto o nich pomyśleć. Continue Reading →

   Czytaj całość

    Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

   0

   Chusta, komin w panterkę

   Są takie motywy, wzory, do których moda powraca regularnie. Tak jest właśnie z panterką. Co jakiś czas na wybiegach pojawia się ten popularny print. Tak jest też w tym sezonie. Stylizacje całe w cętkach, lub na jednym z  elementów, tym bardziej na dodatkach typu chusta, komin lub apaszka. Podoba się i ma rzesze fanek. Continue Reading →

   Czytaj całość

    Tags: , , , , , , , , , , , , ,

   0

   Ciepłe, duże chusty

   W naszej strefie klimatycznej potrzebujemy różnych ubrań w zależności od pory roku. Jest czas, że ubieramy niewiele, ale w końcu nadchodzi ten bardziej wymagający jesienno-zimowy, kiedy zawartość szafy musi być dobierana z większym rozsądkiem. Łatwo bowiem o przeziębienie, katar, czy chociażby nieprzyjemne uczucie chłodu. Tu liczą się nie tylko odpowiednie buty, grubsze kurtki, swetry lub dłuższe płaszcze, ale też dodatki. Continue Reading →

   Czytaj całość

    Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

   0

   Kolorowe chusty

   Bardzo kobiecy, ale też uniwersalny dodatek. Przy odrobinie wyobraźni uda się z nich wyczarować bluzkę, spódnicę, fantazyjne pareo lub po prostu założyć na szyję czy głowę. Kolorowe chusty przydadzą się na wiele pór roku. Właściwie można je nosić do wszystkiego. Do wakacyjnego looku, w zestawach miejskich, do płaszcza, kurtki, sportowej sukienki, tuniki. Jak widać dużo możliwości. Continue Reading →

   Czytaj całość

    Tags: , , , , , , , , , , , , , , , ,

   0

   Duża chusta na czas przejściowy

   Aura zmienia się i pory roku nie są tak wyraziste. Wydłużają się okresy, które można nazwać przejściowymi. To pozwala na rezygnację z cięższych płaszczy, grubszych kurtek na rzecz cieńszych okryć. Jeśli w szafie będzie duża chusta na czas przejściowy to otwiera się dużo możliwości. Jeden z zestawów stworzysz z dużym, grubym swetrem, bardzo modnym w sezonie. A  niezależnie od mody w naszej strefie klimatycznej sweter zawsze warto mieć w szafie. Continue Reading →

   Czytaj całość

    Tags: , , , , , , , , , , , ,

   0

    Jak dobrać idealny szal - 5 prostych zasad

    ZA DARMO!

    Chcesz otrzymać poradnik?

    Sprawdź naszą wyszukiwarkę produktów