Wzór paisley

   Wzór paisley – z czym to się je?

   Ponieważ nie wszyscy używają tej nazwy warto wyjaśnić co to takiego ów tajemniczy wzór paisley. Inaczej określa się go jako  turecki. Jego początki dawno temu kojarzone są z Iranem. Chociaż swoją drogę do kariery zaczął jako motyw na tekstylia, tkaniny obiciowe, zasłony to można znaleźć każdą część garderoby z jego udziałem i to nie tylko damskiej. Obecnie rozgościł się też  na ozdobach, torebkach, zastawie stołowej.Jest szczególnie wdzięczny jeśli chodzi o ubrania. Dodatki typu  szal, apaszka, chusta wyglądają rewelacyjnie, dla osób w każdym wieku. Tym bardziej, że paisley może być bardzo barwny jak i bardzo stonowany.

   Kształtem przypomina łezkę, zakręconą na węższym końcu, zazwyczaj jej środek jest bogato zdobiony. Często też cały element umieszczony jest jako część składowa większego czy różnych wzorów.

   Można o nim powiedzieć bogaty, orientalny, pstrokaty, przeładowany, uroczy, modny. Jeśli istnieje obawa o przesyt na ubraniach takich jak sukienka, spódnica, koszula to na pewno dodatki w ten niezwykły deseń są w większości do przyjęcia. Wzór paisley na szalu, apaszce lub chuście bardzo ożywi spokojną, żeby nie powiedzieć nudną stylizację. Nie wzbudzi obaw o przesyt z braku wyczucia.

   Wygląda dobrze zarówno na grubych tkaninach żakardowych jak i na delikatnych satynowych, a także na szyfonie.

   Wzór paisleyZobacz szale z tym pięknym wzorem

   Zobacz też apaszki z motywem paisley

    , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

   No comments yet.

   Dodaj komentarz

   Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.

    Jak dobrać idealny szal - 5 prostych zasad

    ZA DARMO!

    Chcesz otrzymać poradnik?

    Sprawdź naszą wyszukiwarkę produktów

    Przeczytaj poprzedni wpis:
    Szale na sezon wiosenno-letni
    Jak wybieramy szale do naszej oferty

    Kobieta zmienną jest - tak głosi słynne powiedzenie. Mamy różne upodobania, pasje, inne rzeczy nas zachwycają, na modę również patrzymy...

    Zamknij