Cienki szal z szyfonu różowy

   Szyfon – tkanina na lato?

   Cienki, transparentny, żeby nie powiedzieć kuszący. Szyfon – czy to tkanina tylko na letnie dni? Oczywiście, że nie, ale bardzo kojarzy się właśnie z tą porą roku. Szyje się z niego sukienki, bluzki, koszule i spódnice. Lekki i zwiewny, bardzo podkreśla kobiecość. Mimo, że tkanina jest delikatna, ubrania, a zwłaszcza dodatki szyte z niej można nosić przez cały rok. Nie jest też zarezerwowany dla jakiegoś przedziału wiekowego. Sukienki zarówno na wielkie wyjścia jak i  codzienne, plażowe szyje się z podszewką, więc łatwo postanowić ile chcemy pokazać. Tak samo jest ze spódnicami. Pod bluzki, tuniki lub koszule zakłada się bieliźniany t-shirt i znika problem związany z transparentnością.

   Warstwa pod szyfonem może być matowa lub połyskująca, pięknie pokazuje wzory i kolory wierzchniej warstwy, które potrafią być bajecznie kolorowe.

   Do lekkich ubrań z szyfonu pasują delikatne buty, jak i długie, typu kozaki, muszkieterki. Równie duża dowolność jest jeśli chodzi o to co zakłada się w na wierzch, w zależności od temperatury na dworze. Może to być grubszy płaszcz, zwiewna narzutka czy sweter lub marynarka.

   Szyfon charakteryzuje się też pewną sztywnością, więc wszelkie falbany, baskinki, kryzy, żaboty bardzo ładnie się układają. Przez to są widoczne i zdobią.

   Poszukiwane i często wybierane są dodatki w postaci szali i apaszek z szyfonu. Swoje najistotniejsze cechy, czyli zwiewność, lekkość, sztywność i barwy oddają stylizacji. Zwłaszcza szale można wiązać na wiele sposobów, supły nie będą zbyt grube, ale szal zamotany jak komin zrobi dużą strukturę z powodu sztywności.

   Boki szala puszczone luźno wyczują każdy, najdrobniejszy nawet podmuch wiatru, z każdym krokiem będą pokazywać swoją lekkość i zachwycać zwiewnością. A jeszcze dojdzie do tego gra świateł, a właściwie słońca przeświecającego przez barwny, przezroczysty materiał.

   Stylizacje z elementami szyfonowymi sprawdzą się zarówno na co dzień jak i na wielkie nawet okazje.

    , , , , , , , , , , , , , , , , ,

   No comments yet.

   Dodaj komentarz

   Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.

    Jak dobrać idealny szal - 5 prostych zasad

    ZA DARMO!

    Chcesz otrzymać poradnik?

    Sprawdź naszą wyszukiwarkę produktów

    Przeczytaj poprzedni wpis:
    Szale jedwabne
    Szale jedwabne

    Luksusowy, jedwabny szal pasuje do stylizacji dziennych jak i wieczorowych. Naturalnie połyskuje, daje komfortowe odczucie w zetknięciu ze skórą. Dla...

    Zamknij