Szale jedwabne

Surowiec, o którym można powiedzieć, że jest wręcz historyczny to jedwab. Od przypadkowego odkrycia, snucia nici, po tworzenie tkaniny właśnie minęło wiele stuleci, a jego popularność nie maleje. Odpowiadają za to niezwykłe właściwości i cechy. Na tyle istotne, że tworzenie z niego ubrań, dodatków jest tylko jednym z wielu zastosowań.

Jedwab początkowo był bardzo drogi, stąd jego obecność na największych i bogatych dworach świata, miała do niego dostęp mała liczba osób. Przez lata jednak rozszerzano produkcję i dzięki temu mimo stosunkowo wysokiej ceny jest dostępny dla wszystkich.

Cechy jedwabiu

Za co kochamy szale jedwabne?

  • lekkość
  • higroskopijność
  • delikatność
  • połysk

Nitka jedwabna jest cienka, a jednocześnie mocna. Otrzymana tkanina jest wytrzymała, nawet ta bardzo cienka. Urzeka dodatkowo miłym dotykiem, lekkością, co bardzo istotne w przypadku ubrań. Miła dla skóry delikatność i gładka struktura potrafi zachwycić. Zimą grzeje, latem chłodzi, dzięki higroskopijności nie powoduje nadmiernego pocenia, wchłania wilgoć. Bardzo dobrze i trwale przyjmuje kolory podczas farbowania. Dzięki temu da się wyczarować najbardziej szalone zestawienia kolorystyczne i motywy. Ponad to ma naturalny, elegancki połysk. To wszystko składa się na obraz wyjątkowej, komfortowej i mogącej się podobać całości.

Dla kogo szal jedwabny?

Pierwsze skojarzenie to elegancja. Panie, które chętnie noszą eleganckie płaszcze, zwiewne, kobiece sukienki z pewnością będą miały w swojej szafie niejeden jedwabny szal. Czy będzie on zawieszony wzdłuż sylwetki czy ozdobnie zawiązany to i tak podkreśli elegancję gładkością i połyskiem.

Dalej – klasyka. Do klasycznych koszul w damskim wydaniu, dla kobiet dbających o profesjonalny wizerunek. Wyjątkowy dodatek pomoże w jego zbudowaniu. Jest to bardzo istotny szczegół garderoby. Również do bluzek bardziej strojnych, wysmakowanych, wizytowych po dodaniu zwiewnego, lekkiego szala stylizacja staje się bardzo kobieca i czarująca.

I wreszcie wyjątkowość. Która kobieta nie lubi poczuć się wyjątkowo? Starannie dobiera kolory, które podkręcają jej urodę. Dopasowuje kroje, które wydobywają piękno jej sylwetki. Stara się dopasować poszczególne elementy w spójną całość. By spoglądając w lustro poczuć satysfakcję, a w oczach ważnych osób zobaczyć zachwyt i uznanie. I właśnie szal jedwabny pomoże ten efekt osiągnąć. Może będzie miał oryginalny wzór, zachwycający kolor, bo przecież jedwab daje się łatwo i efektownie farbować. Zarówno fabrycznie jak i malowany ręcznie, zwłaszcza przy drugim sposobie będzie z pewnością wyjątkowy i oryginalny.

 

Okazje, na które założysz szal jedwabny

Luksusowy, jedwabny szal pasuje do stylizacji dziennych jak i wieczorowych. Naturalnie połyskuje, daje komfortowe odczucie w zetknięciu ze skórą. Dla wielbicielek naturalnych tkanin i doskonałej jakości idealny.

Może być na szczególną okazję jak i bez niej. Rodzinne uroczystości, święta, które wymagają pięknej oprawy, tu liczy się też jakość. Szal z jedwabiu to wymarzony dodatek. Do sukienek wieczorowych, wizytowych, założony na ramiona, będzie wybawieniem w chłodniejszym porach dnia.

Równie dobrze będzie pasował w stylizacjach wybranych na wyjście do teatru, na imieniny, randkę, spotkanie w gronie przyjaciół, czy w zestawach do pracy. Gdzie założony do koszuli, garsonki, eleganckiego spodnium lub skromniejszej sukienki podkreśli indywidualny styl i doda charakteru.

 

Szal jedwabny jest szalem całorocznym. Nie zależy od pogody, w ciepłe pory roku jest bardziej wyeksponowany, w zimie często ukryty pod grubym płaszczem, będąc elementem zestawu pod spodem.


Włoski szal jedwabny kwiaty kremowy (9)Elegancki szal jedwabny popielato-różowy (2) Cieniowany szalik jedwabny karmel (5)

 Co gwarantuje szal jedwabny?

  •  elegancję
  • komfort w noszeniu
  • wyjątkowość
  • oryginalność


Jak dbać o szal jedwabny by jak najdłużej pozostał piękny?

Nie susz na słońcu.

Zapewnij mu swobodne miejsce w szafie bądź szufladzie.

Nie pozwól, by mocno się zabrudził.

Odkładaj od razu na miejsce swobodnie złożony.

Chcesz być powiadomiona o najnowszych szalach jedwabnych?

Ponieważ szale jedwabne należą do dodatków ekskluzywnych potrzebują nieco więcej uwagi i innego postępowania względem nich. Szczególnie te z surowca wysokiej jakości. Warto znać podstawowe zasady postępowania z jedwabiem. Jak to często bywa jakość wymaga przestrzegania kilku zasad. Nie są one trudne, wymagają organizacji i konsekwencji. Nagrodą jest dłuższy czas, kiedy piękny szal będzie służył.

Przede wszystkim jedwab nie lubi tłoku. Kupując szal trzeba pomyśleć o miejscu do jego przechowywania. Najlepiej w oddzielnej przegródce, tak, by mógł swobodnie leżeć, luźno złożony. Wówczas nie pojawią się na nim niepotrzebne zagniecenia, naciągnięcia i miejsca przetarcia. Najlepiej po zdjęciu go rozprostować i złożyć w większy kwadrat. To też pozwoli oszczędzić czas na ewentualne, dodatkowe prasowanie i nerwowe szukanie w chwili, gdy ten jest bardzo napięty.

Warto postarać się też, by szala jedwabnego nie zabrudzić mocno, a tym bardziej poplamić. Dobrze jest go przewietrzyć od czasu do czasu, wieszając w przewiewnym, zacienionym miejscu. Pranie zaś powinno być bardzo delikatne, oczywiście ręczne i bez tłoku. W dużej ilości wody, by bardziej zanurzać i poruszać w wodzie niż wyciskać, a już na pewno nie trzeć. Oczywiście wieszać z wodą, nie wyżymać i unikać słońca podczas suszenia.

 

Cienki szalik jedwabny granatowy (5) 


Szale jedwabne do sukienki powinny być większych rozmiarów, by nie zsuwały się z ramion i można swobodnie zawiązać je w luźny węzeł. Jednak do koszuli, niektórych marynarek lepiej wygląda wąski szal. Może on pełnić rolę damskiego krawatu, może zwisać wzdłuż sylwetki, jego boki łatwo dadzą się założyć pod klapy lub kołnierz żakietu.    

Elegancki szal jedwabny czarny z obwódką (1) 

Sposób noszenia zależy to od wymarzonej stylizacji, mody, osobistych preferencji. Najważniejsze jest to, że te piękne i wyjątkowe szale spełnią się w różnych wariantach. Są bowiem ponadczasowe i uniwersalne.

Chcesz być powiadomiona o najnowszych szalach z dodatkiem jedwabiu?

Zobacz nasze piękne szale jedwabne

Szale jedwabne

Chcesz być powiadomiona o najnowszych szalach z dodatkiem jedwabiu?

Szale cienkie

Chcesz być powiadomiona o najnowszych szalikach z dodatkiem jedwabiu?

Szaliki cienkie