Jakie są te kobiety, postrzegane jako romantyczne? Czy współczesne różnią się od tych opisywanych w literaturze przez Mickiewicza lub Słowackiego? Zdania pewnie będą podzielone, ale myślę, że subtelność i delikatność to najbardziej charakterystyczne cechy.
Wybierając garderobę kierujemy się modą, zasobnością portfela, gustem, który z kolei determinowany jest charakterem, naturą.
Wydaje się, że szale dla kobiet romantycznych powinny być z lekkich, zwiewnych tkanin. Z jedwabistym połyskiem, miękko otulające szyję podkreślające niezwykłą wrażliwość i delikatną kobiecość.
Szale jedwabne i takie gdzie jedwab jest dodatkiem będą spełniały te warunki. Są gładkie, miękkie, lekko połyskują dodając twarzy blasku. Cała sylwetka nabiera lekkości kiedy szal z każdym krokiem faluje i powiewa na wietrze. Jednocześnie są niezwykle komfortowe w noszeniu, miłe w dotyku. Dodatki z tej tkaniny często są wybierane na specjalne okazje, na wieczorne wyjścia, do eleganckich płaszczy bądź sukienek.
Szale z bawełny czy lnu sprawdzą się do mniej oficjalnych stylizacji codziennych, nie mają połysku, ale ich cienka i delikatna struktura jest bardzo przyjemna dla skóry, a przy tym wyglądają świetnie i dobrze uzupełniają garderobę od t-shirta po kurtki. Na zimniejsze pory roku szale z kaszmirem spełnią kryteria miękkości i miłego dotyku dając dużo ciepła.
W kwestii szali dla kobiet romantycznych bardzo ważny jest kolor i wzór. Tu wybór często pada na jasne, pastelowe barwy, podkreślające łagodność, subtelny uśmiech. Rozbielone róże i błękity, brzoskwiniowe i liliowe odcienie. Pogodny, słoneczny żółty, kremowy, radosne zielenie – miętowy, seledynowy. Uniwersalny, bazowy biały, najlepiej nieco złamany. Motywy kwiatowe, szczególnie drobne czy to w dużym skupieniu czy rzucone w paru miejscach. Na dużą uwagę zasługują szale cieniowane, gdzie barwy przenikają się miękko między sobą.
Takie dodatki idealnie uzupełnią zwiewne sukienki, długie spódnice, koronki, miękko układające się płaszcze, delikatne bluzki, które tak lubią kobiety romantyczne.