Jaki wybrać szal na wieczorowe okazje by wyglądać olśniewająco?

Wybór jest duży. Szal damski wieczorowy może być stonowany, niezbyt rzucający się w oczy. Dopełniający sukienkę czy zestaw wizytowy, służący do zabezpieczenia przed wieczornym chłodem lub zmianą pogody. Inną opcją jest szal z dodatkiem błyszczących nitek, wstawek, ozdobnych pasów czy elementów. Stanowi zdecydowany akcent, podkreśla wieczorowy charakter. Warto też zwrócić uwagę na jego grubość, czy ma stworzyć wrażenie lekkości, pobudzić wyobraźnię, transparentny, czy potrzebny jest gęściej tkany. Kluczowe znaczenie ma też jego wielkość. Wystarczy jeśli będzie swobodnie zwisał czy chcesz szczelnie otulić nim ramiona. Ma układać się miękko i nie mieć dużej objętości czy nieco sztywniejszy, dający się bardziej wyeksponować. Zależy to od osobistych preferencji, okazji jak i do czego ma być noszony.

Z jakiej tkaniny najczęściej wybierane są szale wieczorowe?

Od szala wieczorowego oczekuje się elegancji, doskonałej jakości, urody, połysku, a często wręcz błysku. Dlatego bierze się pod uwagę takie tkaniny jak:

  • jedwab
  • wełna
  • poliester

i oczywiście ich mieszanki.

Bowiem gwarantują one powyższe wymagania. Wiskoza też jest często w składzie, sama nieco problematyczna o tyle, że się gniecie. Jednak jako jeden ze składników dodaje lekkości i delikatności. Naturalny, subtelny i szlachetny połysk jedwabiu pomaga w podtrzymaniu elegancji i niewątpliwie jakości. Szal jedwabny pięknie, miękko się układa, jest bardzo miły w dotyku. Wełna, naturalny, szlachetny surowiec, w zależności od grubości będzie zachowywała się inaczej. Cienki szal, o rzadszym splocie jest miękki, nie “ucieka” z ramion, dobrze utrzymuje się na miejscu. Z bardziej surowej, grubszej nitki stworzy większą strukturę ponieważ jest sztywniejszy. Tego rodzaju szale jednak nie będą chętnie wybierane na wieczór.

Często spotyka się połączenie wełny z jedwabiem. To bardzo dobra propozycja na wieczór. Delikatne, cienkie, eleganckie i dobrej jakości szale doskonale podkreślą każdą stylizację, dodając jej szyku.

Wiskoza w połączeniu z poliestrem to ciekawa opcja. Szale są cienkie, nieco sztywniejsze, bardzo delikatnie błyszczą. Czasami mają jeszcze dodaną srebrną lub złotą nitkę, która zdecydowanie ustawia je w kategorii wieczorowe. Dzięki poliestrowi nie gniotą się tak bardzo jak te z samej wiskozy.

Poliester wywołuje pewne kontrowersje, jest to tkanina syntetyczna. Wygląda dobrze, gładka struktura zapewnia połysk, który pięknie prezentuje się nie tylko wieczorem, przy blasku świec. Jest odporny na zagniecenia. Poza tym dobrze się układa, jest miły w dotyku. Tkanina jednak “nie oddycha” więc powoduje nadmierne pocenie, zwłaszcza w cieplejszych porach roku. Ten mankament jednak nie przeszkadza w szalu, nawet wieczorowym.

Dodatek błyszczącej nitki, np. z lurexu doda większego błysku, chociaż usztywni nieco szal.

Na wielkie “wyjście” i nie tylko

Bale karnawałowe, ważne rodzinne uroczystości, świętowanie ważnych wydarzeń, sukcesów, to w te dni bardziej zależy nam na wyjątkowej oprawie wieczoru. Kobiece stylizacje wymagają odpowiednich dodatków, a szale wieczorowe niewątpliwie do nich należą.

Dodatki, w tym szale mają tę szczególną cechę, że szybko, za stosunkowo niewielkie pieniądze zmieniają nudny zestaw w interesujący, odmieniają ulubioną sukienkę lub koszulę, by za każdym razem wyglądała nieco inaczej. Marynarka po dodaniu połyskującego lub błyszczącego szala zmienia charakter na wieczorowy.

Nie warto jednak rezerwować ich tylko na wieczór. Weekendowe spotkania ze znajomymi, kawa z przyjaciółką, seans kinowy i inne mniej spektakularne okazje też mogą mieć wyjątkową oprawę. Odrobina połysku nastroi Cię odpowiednio, rozświetli twarz. Poczujesz się pięknie i wyjątkowo, spędzisz czas nie tylko w dobrym towarzystwie, ale też w doskonałym nastroju.

Szale damskie wieczorowe to tylko określenie, rodzaj, a Twoja kreatywność będzie miała pole do popisu.

Jak dobrać idealny szal - 5 prostych zasad

ZA DARMO!

Chcesz otrzymać poradnik?

Sprawdź naszą wyszukiwarkę produktów