Zima, ta bardziej wymagająca pora roku, nawet kiedy jest łagodniejsza, wymaga posiadania odpowiedniej garderoby. Jeżeli oczywiście nie  chcemy czuć dyskomfortu związanego z odczuwaniem mrozu, wiatru. I co ważniejsze, nie chcemy się przeziębiać, co zawsze eliminuje z aktywnego życia na jakiś czas. Oprócz tego w dodatkach możemy wyeksponować modne, ulubione lub oryginalne wzory.Szal w kwiaty na zimę wydaje się idealnym wyborem, zwłaszcza dla miłośniczek tych bardzo kobiecych motywów. A jest z czego, od surowych, oszczędnych w barwach, po bajecznie kolorowe, z przepychem, wręcz krzykliwych. Przy szerokiej ofercie łatwo znaleźć taki, który najbardziej odpowiada naszej naturze. A przy ogarniającej szarości na dworze i uśpionej przyrodzie wesoły motyw będzie jak znalazł. Wystarczy wybrać szal w konkretnej gamie kolorystycznej. Dobrym pomysłem będzie również szal dwustronny, gdzie jedna ze stron jest barwna i przeładowana kwiatami, a druga jednokolorowa. Tworzy się więcej możliwości noszenia.

Do jednokolorowych płaszczy zimowych deseń wprowadzi ożywienie, nada charakter, kobiecy look. Również sportowy charakter kurtki nie zostanie zakłócony w połączeniu z szalem w kwiaty. Kolor jest potrzebny dla akcentu, wyróżnienia się, a ten ulubiony zwykle jest obecny w różnych ubraniach, więc czemu nie w dodatkach.

W szafie każdej kobiety powinien wisieć płaszcz, długi, elegancki.To okrycie uniwersalne, do spodni, sukienki czy spódnicy. Do ciepłych i długich kozaków jak i do delikatnych szpilek. Na topie są też krótsze, sięgające kolana lub lekko ponad, o męskim kroju. Dla pracujących, aktywnych te drugie są bardziej uniwersalne. Wiele kobiet, zwłaszcza tych ceniących wygodę wybierze kurtkę, która do eleganckiej sukienki raczej nie będzie pasowała, ale do codziennych zestawów owszem. Natomiast szal w kwiaty na zimę będzie pasował do każdego z tych okryć.