Koniecznie trzeba pamiętać o tym dniu poświęconym Babciom. Dobrze, że taki dzień jest w kalendarzu bo honoruje bardzo ważną osobę w życiu nieomal każdego. Kojarzona jest z ciepłem, ogromnym sercem dla swoich wnucząt. Oczywiste jest, że należy w tym dniu chociaż się do niej odezwać, a jeśli tylko jest to możliwe odwiedzić. Sprawi jej to radość i satysfakcję. Do najcenniejszego prezentu, czyli swojego czasu dodaj jeszcze jakiś drobiazg.Ciężko nie raz zdecydować co wybrać. A może nie trzeba bardzo kombinować. Może po prostu szal – prezent dla Babci i praktyczny i uniwersalny, o którym wiadomo, że będzie noszony, nie będzie tylko zbierał kurzu.

Jaki szal wybrać?

Pora roku podpowiada, że gruby, ciepły, do płaszcza lub kurtki. Jeśli Babcia jest aktywna, a jednocześnie niezbyt odporna na zimno na pewno prezent będzie trafiony. Z dodatkiem wełny lub kaszmiru może być cieńszy, a z pewnością dostatecznie ogrzeje.

Cienki szal będzie do wykorzystania przez większość roku. Jedwabny dla Babci, która lubi eleganckie zestawy czy do pracy czy na inne okazje kulturalne, towarzyskie. Jeśli jest osobą bardzo aktywną ruchowo, kocha spacery, podróże dobrym wyborem będzie szal z wiskozy, ładnie się układa, jest lekki, delikatny, daje dużą swobodę w noszeniu. Atrakcyjne są również ze względu na tkaninę szale z dodatkiem bawełny, zwłaszcza dla osób, które mają wrażliwą, delikatną skórę. Szal często dotyka bezpośrednio skóry, dlatego skład materiału jest ważny.

Co z kolorem?

Myśląc pod kątem szal – prezent dla Babci jest duża dowolność. Niemniej jednak może być trudno o ostateczną decyzję. Dawno minęły czasy, że ubiera się tylko na czarno, szaro lub brązowo. Wiele Babć obecnie ubiera się modnie, nie trzeba ich przekonywać, że jasne kolory odmładzają. Można postawić na klasykę, kolory, które da się zestawić z wieloma innymi. Będzie to na pewno beżowy, ecru, czarny, czerwony lu granatowy. Warto jednak zwrócić uwagę na pastelowe odcienie niebieskiego, różowego, ożywcze, jasne zielenie.

Jeśli chociaż trochę wiemy o tej bliskiej nam osobie nawet z kolorem czy też wzorem sobie poradzimy. Błysk w Jej oczach i uśmiech na twarzy – bezcenne.

 

 

Jak dobrać idealny szal - 5 prostych zasad

ZA DARMO!

Chcesz otrzymać poradnik?

Sprawdź naszą wyszukiwarkę produktów