Szal do ciepłego kardigana

   Szal do ciepłego kardiganu

   Dzianina jest lubiana i chętnie noszona. Nic w tym dziwnego, jest ciepła, miękka, miła w dotyku. Znakomicie się układa, jest wygodna więc zakłada się ją z przyjemnością. W ofertach sklepów jest jej dużo, swetry zaś to obszerna kategoria, nosi się je w każdej porze roku. Do tej grupy trzeba zaliczyć kardigan. Różne jego formy sprawiają, że jest ponadczasowy i uniwersalny, dla każdej figury. Przy tym potrafi być oryginalny. Jest dla niego miejsce w różnych stylach mody.Kardigan to sweter zapinany na całej długości, na guziki, które w kobiecych wersjach bywają duże i ozdobne.

   Skąd bierze się jego wyjątkowość?

   Może być jednolity, krojony i szyty z dzianiny “z metra”, pozszywany z elementów z surowymi lub fantazyjnymi wykończeniami. Może zostać stworzony na maszynach dziewiarskich, a często ręcznie, na drutach, przez kobiety o tzw. złotych rękach i odpowiednich umiejętnościach.

   Te ostatnie bywają bardzo oryginalne i zaskakują różnorodnością wzorów. Odpowiednio dobrane mogą pomóc w wyszczupleniu sylwetki, podkreśleniu niektórych partii ciała, położeniu akcentu lub odwróceniu uwagi od niekorzystnych cech.

   Bo kardigan ewoluował, często jest obszerniejszy i dłuższy. Bywa, że jest dodatkowo ocieplony bądź stworzony z dwóch warstw. A szal do ciepłego kardigana to doskonałe towarzystwo. Nie dość, że dzianinowe elementy dobrze się uzupełniają, pasują do siebie doskonale, miękko otulają to jeszcze podnoszą komfort cieplny,  przez co można je nosić w okresach przejściowych, przy łagodniejszej aurze. A odnosi się wrażenie, że te w ostatnim czasie wydłużają się.

   Poza tym  idealnie sprawdzą się w ubraniu  na tzw. cebulkę. To, że pod spód można dołożyć dodatkowe warstwy, a na wierzchu wspomóc się jeszcze dużym, ciepłym szalem powoduje, że rodzi się wiele możliwości stylizacyjnych z wykorzystaniem wygodnej, lubianej bazy.

   Warto również zwrócić uwagę jaka włóczka jest w składzie swetra, są takie, które mają szczególne właściwości cieplne i równocześnie są bardzo przyjazne dla skóry. To włóczka pochodzenia zwierzęcego, z owiec, kóz kaszmirskich lub sympatycznych alpak.

   Na szal do ciepłego kardigana trzeba patrzeć w zależności od pogody. Będzie wiele dni, kiedy z grubym, dużym, gęsto tkanym szalem trudno będzie się rozstać, z wiadomych powodów. Niższa temperatura, niezbyt przyjemne wiatry, przed którymi trzeba się skutecznie zabezpieczyć, by uniknąć zziębnięcia i uciążliwego przeziębienia.

   Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by do kardigana założyć cienki, zwiewny szal. W cieplejsze dni niech szalik służy głównie do ozdoby. A dzianina wygląda dobrze również z lejącymi, lekko połyskującymi jedwabiami, bawełną czy bardziej pasującą do sportowego stylu wiskozą lub lnem.

   Podstawowe zasady pielęgnacji odzieży z dzianiny, w tym szali.

   • ścisłe przestrzeganie zaleceń prania/czyszczenia umieszczonych na metce informacyjnej
   • delikatne środki do prania
   • poprawne suszenie (w przypadku prania
   • poprawne przechowywanie
   • zapewnienie potrzebnej ilości miejsca do przechowywania
   • podczas przechowywania zabezpieczenie przed osiadającym kurzem

   Te zasady warto wziąć pod uwagę, by dłużej cieszyć się ulubionymi ubraniami czy dodatkami w znakomitym stanie.

    

    

    , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

   No comments yet.

   Dodaj komentarz

   Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.

    Jak dobrać idealny szal - 5 prostych zasad

    ZA DARMO!

    Chcesz otrzymać poradnik?

    Sprawdź naszą wyszukiwarkę produktów

    Przeczytaj poprzedni wpis:
    Szalik na walentynkowy wieczór
    Szalik na walentynkowy wieczór

    Coraz częściej rezerwujemy w kalendarzu ten lutowy wieczór na spotkanie z  osobą kochaną, miłą naszemu sercu ważną. Przyjęła się ta...

    Zamknij