W styczniu nie można zapomnieć o naszych Babciach. 21 stycznia jest Dzień Babci i okazja, aby każdy swojej zrobił miłą niespodziankę. Najlepiej, aby to był czas poświęcony na rozmowę, uśmiech, czuły uścisk dłoni. Nie będzie przesadą dołożyć do tego kwiaty, a może drobny prezent. Nie zawsze wiemy co kupić, co sprawi jej radość.

Dobrym pomysłem będzie z pewnością szal dla Babci. Nie trzeba się obawiać, że banalne, że oczywiste. Szal ma wiele zalet. Chroni przed zimnem, a to od pewnego wieku jest bardzo ważne. Święto przypada w miesiącu zimowym, więc od razu ta cecha będzie wykorzystana. Niech tylko ma w składzie wełnę, kaszmir, bardziej ścisły splot, a ciepło wówczas jest gwarantowane i każda Babcia doceni taki upominek.

Kolor może nastręczać trudności w wyborze. Wystarczy pamiętać, że osobom starszym dobrze jest w pastelowych odcieniach. Często wiemy jakie dana osoba preferuje barwy, jaki nosi płaszcz i wtedy łatwiej o decyzję. Są kolory bardzo uniwersalne i to spośród nich można wybrać.  Do rozważenia są beże, jasne odcienie szarego, błękitne, zgaszone czerwienie i róże. Można je zestawiać z wieloma innymi, a miło jest zobaczyć ten błysk radości w oczach po rozpakowaniu prezentu.

Kwiatowy wzór w szalu dla Babci sprawdzi się doskonale. Szczególnie róże, w tym sezonie akurat modne są duże motywy, takie jak na tkaninach obiciowych. To powinno znaleźć uznanie i trafić w gust.

Ważne też, aby szal bądź co bądź często stykający się ze skórą był miękki i miły w dotyku. Tak, by nawet bardzo wrażliwa skóra nie została podrażniona. Zatem w składzie powinien znaleźć się wspomniany wcześniej kaszmir, może być z dodatkiem wiskozy czy bawełny. Takie szale mają jeszcze tę zaletę, że dobrze się układają. Zatem pięknie, modnie i wygodnie niech dotyczy również naszych Babć.