Kolorowa jesienna apaszka

   Kolorowa jesienna apaszka

   Jesień potrafi zachwycić kolorami, które oferuje przyroda. Przebarwiające się liście drzew wprawiają w zachwyt. Również te, które już spadły i przyjemnie szeleszczą pod butami. Lekkie, kolorowe trawy i dojrzałe owocki na ozdobnych krzewach, błyszczące kasztany, czerwone jarzębiny i inne. Te urocze klimaty często psuje aura, przygnębia mgłami, ciemnymi chmurami, porywistym wiatrem.Antidotum może być kolorowa jesienna apaszka. Trudno o bardziej barwny i wesoły dodatek do codziennych i wizytowych zestawów.

   W zależności od preferencji w wyborze kolorów dla siebie nie będzie problemu by znaleźć tę najlepszą. Jeśli w szafie wisi ich kilka to wybór będzie podyktowany okazją, rodzajem stroju, porą dnia i stanem emocjonalnym danego dnia.

   Do pracy, szczególnie wtedy, gdy panują w niej sztywne zasady dotyczące ubioru odpowiednie będą te bardziej stonowane, w spokojnych kolorach, o neutralnym wzorze.  Mogą to być pasy, drobny wzór na całości, lekkie formy geometryczne. Szlachetna tkanina, jak jedwab podkreśli dodatkowo elegancję i styl.

   Na mniej formalne wyjścia, na kawę ze znajomą, imieniny, spotkania rodzinne, kino z przyjemnością sięgniesz po motywy kwiatowe, lub inne wzory, które uwielbiasz. Podkreślisz swoją osobowość, charakter, indywidualizm. To okazje na eksponowanie kobiecych, ulubionych kolorów, które idealnie podkreślą Twoją urodę. Tu również jak powyżej apaszka z jedwabiu bądź mająca go w składzie będzie dopełniała całości, ale przede wszystkim przyjemnie jest założyć coś miękkiego, miłego w dotyku by czuć się doskonale.

   Kolorową  jesienną apaszkę dołóż do weekendowych czy sportowych strojów. Na jesienny spacer, zabawy z dziećmi, wycieczki, do bardzo swobodnych stylizacji. W tym przypadku mogą być z bawełny, wiskozy, jak i z dodatkiem jedwabiu. Najbardziej jednak liczy się kolor, im bardziej barwna tym lepiej. Szalone, śmieszne wzory, które wprowadzą nastrój beztroski i luzu, by aktywny wypoczynek sprawiał przyjemność. Wiadomo przecież, że często trudno jest się zmusić do dbania w ten sposób o swoje zdrowie i kondycję. Przyjemny, wygodny, ale też barwny strój może w tym bardzo pomóc. Nie ma przecież wątpliwości, że to ważna część naszego życia.

   Apaszka pasuje nieomal do wszystkiego. Na oficjalne spotkania, do sukienek biznesowych, do dress-codu, koszuli czy damskiego garnituru, gdzie obowiązuje ubiór w stonowanym kolorze dobrze byłoby nie wybierać krzykliwych dodatków. Aby stylizacja była spójna, elegancka, podkreślała profesjonalizm, a wygląd budził zaufanie.

   W bardziej swobodnych zestawach dobrze będzie wybrać kolor aktualnie będący na topie. Pójść w większe kontrasty i nie rezygnować z barw, które są dla nas stworzone, nawet gdyby były w modowym niebycie. Można w większym stopniu postawić na oryginalność, własny styl z odrobiną szaleństwa.

   Nie bez przyczyny często mówi się o “terapii” kolorami. Są takie, które nas przygnębiają, a inne rysują uśmiech na twarzy. Ważne jest to szczególnie w miesiącach, które są nieco nostalgiczne, szybciej zaciągają się mrokiem. A przy pomocy niewielkiego kawałka tkaniny zwanego apaszką przemycamy kolor, urozmaicamy image, a nawet jesteśmy w stanie poprawić sobie humor.

    

    , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

   No comments yet.

   Dodaj komentarz

    Jak dobrać idealny szal - 5 prostych zasad

    ZA DARMO!

    Chcesz otrzymać poradnik?

    Sprawdź naszą wyszukiwarkę produktów

    Przeczytaj poprzedni wpis:
    Szale na sezon jesienno-zimowy

    Nadeszła bardziej wymagająca pora roku. Zwykle potrzebujemy w tym czasie więcej ubrań i bardziej zróżnicowanych. Oprócz tego, że dobrze byłoby...

    Zamknij