Klasyka zawsze znajdzie swoich fanów, nie znudzi się, bo jest ponadczasowa. Tak właśnie jest z płaszczem, również z płaszczem w tym urokliwym, charakterystycznym kolorze. Należy do szerokiej rodziny beżowych odcieni. Camel to akurat kolor wielbłądziej sierści. Różnie się o nim mówi, nie zawsze dobrze. Często podchodzi się do niego nieufnie. A szkoda, bo ma potencjał i łatwo go obłaskawić.Dużym plusem jest to, że zalicza się do klasyki. To też elegancja, łatwość dopasowania do okazji, szeroka gama dodatków, które łącznie z tym kolorem stworzą genialne połączenia. Dlatego szal do płaszcza w kolorze camel ma niebagatelne znaczenie.

Jakie kolory pasują do odcienia camel?

Pięknie odbija się od granatowego, a dobrze łączy się też z innymi odcieniami z rodziny niebieskich, jak np. chabrowy, jeansowy. Szary szal również będzie pasował i ciemniejsza zieleń, np. tzw. butelkowa. Czysta, zdecydowana czerwień, bordowy aż po burgund. Z jaśniejszych barw, kiedy trzeba nieco rozświetlić całość można wybrać jasny beż, najlepiej z nutą popielatego.

Jest też co jakiś czas powracający trend na stylizacje w jednej barwie, wyrafinowane, chociaż trzeba je z rozmysłem skomponować. I tak jak w czerni są bardziej oczywiste, tak w beżu mogą wyglądać równie pięknie. Na początek trzeba trafić w “swój” odcień, pewnie większość kobiet ma świadomość czy w tzw. zimnych czy ciepłych wygląda korzystnie. Jeśli tutaj uda się zdecydować to reszta jest już prostsza.

Odcień beżu zwany camel będzie najodpowiedniejszy dla typów urody określanych jako jesienie. Tym bardziej jeśli chodzi właśnie o płaszcz. Pięknie w tym kolorze prezentują się skórzane spódnice i tu już typ urody ma mniejsze znaczenie.

Szal do płaszcza w kolorze camel, zwłaszcza duży, w zdecydowanej barwie to może być recepta na sukces nawet dla osób, które uważają, że w ich przypadku to nieco trudniejszy kolor.