Dlaczego warto mieć w szafie elegancką apaszkę ?

Można podać wiele powodów dla których elegancka apaszka damska powinna się w niej znaleźć. Dla każdej kobiety będą one różne. Kiedy kompletuje się garderobę, planuje stylizacje, segreguje i porządkuje szafę w kierunku swojego stylu, potrzeb i pomysłów dokonujemy koniecznych wyborów. Czasami kierują nami inspirujące zdjęcia, pokazy, relacje. Zależą one również od etapu naszego życia, jego trybu, zawodowych aktywności. W grę wchodzą również przyzwyczajenia, sentymenty. Sposobów “zarządzania szafą” będzie pewnie tyle ile osób.

Trzeba przemyśleć niektóre kwestie wcześniej. By nie tracić cennego czasu warto mieć zaplanowane kilka zestawów na różne okazje i dni. Pomaga to również w spontanicznych zakupach, kiedy mamy świadomość zawartości garderoby w sytuacji gdy “coś wpadnie w oko” łatwiej podjąć decyzję. A elegancka apaszka damska będzie idealna do wielu zestawień i na różne okazje. Uratuje z opresji kiedy goni czas, a pojawiła się nagła propozycja spotkania, kiedy niespodziewanie pojawi się możliwość spędzenia miłego wieczoru w miłym gronie. Kiedy zależy nam na doskonałym wyglądzie, a wydaje się, że “nie ma co na siebie włożyć”, wówczas przy odrobinie fantazji Twoja ulubiona sukienka czy koszula w towarzystwie apaszki prezentuje się zupełnie inaczej. I dobry nastrój gwarantowany.

Jaka to jest – elegancka apaszka?

Jak to w modzie są pewne kanony, które nie podlegają szybkim zmianom. Elegancja kojarzy się z konkretnymi kolorami, wzorami. Zwykle są to stonowane odcienie i chociaż znaczna większość kobiet uważa, że elegancki to czarny to są jeszcze inne barwy, które można uważać za eleganckie. Są to na pewno beże, jest ich cała gama odcieni, co ważne bo każda z pań znajdzie swój. Biel, z raczej jej cieplejsze rodzaje, czyli perłowy, ecru, które rozjaśniają i rozświetlają twarz jak i stylizacje. Granatowy jako alternatywa do czerni, w której nie wszystkie panie czują się dobrze, a nie chcą rezygnować z elegancji. Tak samo odbiera się grafitowy, nieco łagodniejszy od czarnego i ma wiele zwolenniczek, które uwielbiają szarości. Mocny kolor czerwonego wina, burgundowy, pięknie się prezentuje podczas wieczorowych okazji. Trzeba też wziąć pod uwagę odcienie zieleni. Czy to nasycone, ciemne jak i oliwkowe.

W temacie motywów też jest kilka pewniaków, cienkie paski uporządkowane, zwłaszcza na brzegach. Cienkie linie tworzące abstrakcyjne obrazy, szlaczki z powtarzającym się roślinnym motywem. Wzory powinny być uporządkowane, niezbyt krzykliwe. Umieszczone na brzegach lub duży motyw rozchodzący się od środka apaszki ku brzegom. Niebagatelne znaczenie ma tu jakość, wielkość i skład apaszki. Na pewno ręcznie obszyte brzegi będą elegancję podkreślały. To podnosi jakość i walory estetyczne. Wielkość powinna pozwolić na swobodne zawiązanie na szyi, a jednocześnie ładnie się układać. Jedwab podkreśli elegancję subtelnym, naturalnym, szlachetnym połyskiem Moda, choć ważna w tym aspekcie jest drugorzędna gdyż powszechnie uważa się, że elegancja jest ponadczasowa.

Kiedy potrzebujesz eleganckiej apaszki

Są kobiety, które elegancję cenią ponad wszystko i wtedy potrzebują takiej apaszki zawsze. Zdecydowanie dobrą opcją do eleganckiego płaszcza jest wybór apaszki. I czy to będzie długie, kobiece palto czy płaszcz w nieco surowym, męskim stylu czy choćby trencz jej wybór będzie uzasadniony. Ciekawy zestaw stworzy ze skórzaną ramoneską, a także z eleganckim swetrem o charakterze blezeru. To są propozycje oczywiste, jednak kiedy w każdej chwili można sięgnąć po taką apaszkę jej zastosowanie jest o wiele większe. Idealna do marynarki, to otwiera duże pole do kreowania rozmaitych zestawów, zarówno w męskim jak i bardzo kobiecym stylu. Od biurowego dress codu do stylizacji wieczorowych. Zdecydowanie poleca się do koszuli. Dostarczy lub podkreśli kolor, doda również stylizacji kobiecości.

To jaką apaszkę najlepiej wybrać?

Kobiety, które uwielbiają apaszki będą miały ich więcej w swojej szafie. W swoich wyborach kierują się ulubionymi kolorami, wzorami, kupują emocjonalnie, oczami. Jeśli jednak chce się mieć jedną, dwie apaszki, do różnych zestawień to często stawia się na bardzo dobrą jakość, to na początek. Następnie kolor, to oczywiste, mamy przed oczami płaszcz, sukienkę i dobieramy najlepszy odcień z możliwych, by całość była zachwycająca.

Tu jednak warto spojrzeć szerzej i podjąć próbę wyboru apaszki, która będzie łączyła w sobie takie cechy jak elegancja, uroda, ale też uniwersalność. Są przecież takie barwy, które łączą się harmonijnie z wieloma innymi. Czemu więc nie pójść w stronę beżu, czerni, ciemniejszych szarości. Według tego samego klucza pomyśleć o wzorach i postawić na minimalizm. Elegancka apaszka damska daje wiele możliwości, w kobiecych stylizacjach zawsze znajdzie się dla niej miejsce.

Zobacz apaszki, które mamy w ofercie.

https://szal-komin.pl/rodzaje/apaszki-2/

Jak dobrać idealny szal - 5 prostych zasad

ZA DARMO!

Chcesz otrzymać poradnik?

Sprawdź naszą wyszukiwarkę produktów