Ciepłe szale damskie

   Ciepłe szale damskie

   Gdy chłód daje się we znaki trzeba znaleźć rozwiązanie, by podczas wychodzenia z domu zachować spokój. By każde wyjście na zewnątrz czy to konieczne czy dla przyjemności było jak najbardziej komfortowe. Zdarza się, że pogoda odbiega od przeciętnej w danej porze roku, ale zima w którymś momencie zwykle pokaże swój potencjał. Ciepłe ubrania i szale, ogromne chusty jeszcze nie trafią tymczasem do szaf i pawlaczy.Które ciepłe szale damskie sprawdzają się najlepiej?

   O odpowiednim składzie.

   Kaszmir i wełna to nazwy, których trzeba szukać na metce. Pochodzą od zwierząt, mają doskonałe właściwości cieplne, nie ma się co dziwić, że wiele jest na rynku nie tylko szali zawierających te włókna. Również są swetry, płaszcze, żakiety. Koniecznie trzeba mieć w szafie parę ciepłych ubrań, by nie przejmować się spadającą temperaturą.

   O odpowiedniej gęstości i grubości.

   Chociaż ażurowe ściegi są również w szalach dedykowanych na zimę to jednak lepiej jest, kiedy szale czy chusty są gęściej tkane, grubsze dzięki swej strukturze, przypominają wręcz koc. Trzeba w tym miejscu zastanowić się czy mają miękko otulać i doskonale się układać czy lepiej będzie wybrać te sztywniejsze i będzie można je jakby “wyżej” postawić.

   O odpowiedniej wielkości.

   Kiedy okazuje się, że na zewnątrz jest wiatr, mróz to automatycznie zawijamy szczelniej szal wokół szyi. Niczym ogromny komin wiele warstw skutecznie chroni przed przemarznięciem. Do tego potrzebny jest szal o dużej wielkości, długi i szeroki.

   Ciepłe szale damskie nie muszą oczywiście kojarzyć się tylko z zimowymi dniami. Przydadzą się również wiosną i jesienią, do grubszego swetra, cieńszego płaszcza, marynarki lub grubszej sukienki.

    

    , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

   No comments yet.

   Dodaj komentarz

   Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.

    Jak dobrać idealny szal - 5 prostych zasad

    ZA DARMO!

    Chcesz otrzymać poradnik?

    Sprawdź naszą wyszukiwarkę produktów

    Przeczytaj poprzedni wpis:
    Chusta w panterkę
    Chusta, komin w panterkę

    Są takie motywy, wzory, do których moda powraca regularnie. Tak jest właśnie z panterką. Co jakiś czas na wybiegach pojawia...

    Zamknij