Skorzystaj z 20% promocji na wszystkie szaliki

Popularna, w przemyśle odzieżowym często wykorzystywana. Mowa o wiskozie, z której nosi się sukienki, bluzki, koszule, szale i chusty. Cienka tkanina, która jest miła w dotyku, miękka, przyjemna. Jej mankamentem może być to, że się gniecie. Nie wszystkim to jednak przeszkadza, do stylizacji swobodnych, boho, miejskich codziennych, weekendowych sprawdza się doskonale. Raczej kojarzona jest jako cienki materiał, ale są też np. ciepłe szale damskie z wiskozy. Ściślej tkane, warstwowe są znacznie grubsze i pomagają poradzić sobie z zimnem.

Bardzo miękkie, dobrze się układają, z wyglądu przypominają szale wełniane. Jeśli są dostatecznie duże pozwalają na stworzenie paru warstw owiniętych wokół szyi, tym samym tworzą skuteczną barierę nawet przed silnym wiatrem. To je kwalifikuje jako dodatki na srogą nawet zimę. Ale ich rola może być znacznie szersza. Pogoda bywa zaskakująca, pory roku nie są tak bardzo jednoznaczne. Jest wiele dni w ciągu roku, które podlegają pod określenie – pora przejściowa. Właśnie na te dni ciepłe szale z wiskozy warto wybierać.

Do czego można je nosić?

Zacznijmy od klasyki, szal do płaszcza. Ze względu na grubość wygodniej będzie go nosić na wierzchu. Ewentualnie pod spodem, wtedy tylko z założonymi bokami na dekolcie. Przy płaszczu z kołnierzem i klapami czy typu szlafrokowego wypełni wolną przestrzeń, dodatkowym argumentem będzie tutaj kolor szala. Przy zabudowanych płaszczach pod szyję szal stworzy kolejną warstwę, ale już na wierzchu. Ponieważ ciepły szal z wiskozy może być brany pod uwagę zarówno do zestawów eleganckich jak i bardziej swobodnych to bez problemu założyć można go do kurtki. I to nie wszystko, w porze przejściowej, a więc między zimą a wiosną, jesienią a zimą wybieramy różne okrycia, grube swetry, peleryny, ciepłe żakiety z wełny. Tu również sprawdzi się ciepły szal damski z wiskozy. Taki dodatek uzupełni stylizację, doda koloru i ciepła.

Czym urzeka szal z wiskozy?

Kiedy pogoda jest trudna, a trzeba wyjść z domu to z wielką przyjemnością owijamy szyję szalem, wówczas doceniamy jego miękkość i przyjemny dotyk. Szczelnie przylegający szal sprawia, że od razu odczuwamy mniejszy chłód. Przy każdym podmuchu wiatru cieszy jego struktura, jest ścisła i gładka. Ze względów estetycznych oczekujemy, że będzie się dobrze układał, a jego noszenie nie będzie sprawiało problemów, tzn. nie będzie się zsuwał, wiązanie lub drapowanie zostanie na miejscu. I te cechy są zagwarantowane. Kolor w modzie jest kluczowy, bez problemy uda się znaleźć szal w ulubionym lub najmodniejszym. Również jego pielęgnacja nie przysporzy kłopotów, pranie w letniej wodzie, suszenie w stanie rozwieszonym, zwyczajne zasady. Owszem, podczas noszenia pojawią się zagniecenia, pamiętać należy by po zdjęciu lekko go złożyć i ułożyć swobodnie.

[contentblock id=25 img=gcb.png]

ZA DARMO!

Chcesz otrzymać poradnik?

[contentblock id=36 img=gcb.png]

Sprawdź naszą wyszukiwarkę produktów