Jesień ma swoje niezaprzeczalne uroki. Kolorowe liście na drzewach, ewentualnie szeleszczące pod nogami na spacerze. Jest w tej porze roku też wiele trudniejszych chwil. To krótkie dni, często szare, mgły, chmury, deszcze. Łatwo wówczas o kiepski nastrój, smutek, brak energii. Różne są sposoby, by sobie z tym poradzić. Aby naładować akumulatory, zadbać o pogodę ducha warto wykorzystać długie wieczory.Jest wiele sposobów na spędzanie wolnego czasu. Trzeba pomyśleć co najbardziej sprawia przyjemność i bez wyrzutów sumienia korzystać z nadarzających się okazji, czy samemu je tworzyć.

Jesienno-zimowe klimaty sprzyjają temu znakomicie. Bogata oferta imprez kulturalnych, kiermasze z atrakcjami, spotkania. Miłe również są ciche wieczory w domowym zaciszu, spotkania w niewielkim gronie, kiedy można pogadać na lekkie, miłe tematy.

Nie wymagają one wielkiej oprawy, nie trzeba przejmować się wyborem specjalnej kreacji. Liczy się pomysł, drobna zmiana, aby skupić się tylko na przyjemnościach. W takich sytuacjach bardzo pomagają dodatki, które często leżą zapomniane w głębinach szaf.

Może warto wyciągnąć cienki szalik na jesienny wieczór. Przecież nie chodzi tu o ciepło, ale o kolor, może ulubiony wzór, a może o odrobinę błysku, który rozświetli oczy, i zadzieje się magia.

Delikatny, zwiewny, będzie pasował do wielu zestawień. Odmieni zwyczajną koszulę czy codzienną sukienkę.

Koszula i spodnie lub spódnica w zależności od gustu i miejsca, do którego się wybieramy może być w wersji eleganckiej lub swobodnej, nonszalanckiej czy też sportowej. Charakteru nadajmy odpowiednio dobranymi dodatkami. Rodzaje tkanin, wielkość szali, apaszek, warto wybierać według takiego klucza. Cienki, wąski szalik da inny wyraz zwykłym spodniom, jeśli założymy go jako pasek, przewleczony przez szlufki. Długi, wąski szal zwisający luźno odciąży sylwetkę, optycznie będzie węższa.

Marynarki szykownie odświeżą cienkie szaliki wiązane np. w kokardy, zamotane wokół szyi czy po prostu luźno zwisające, prezentujące wielorakie wzory czy emanujące kolorem.

Cienki szalik na jesienny wieczór  wreszcie sprawdzi się na wiele okazji do sukienki. Nie muszą to być wyszukane zestawy, celem jest dobry nastrój, celebrowanie miłych chwil. Czy jest coś bardziej kobiecego od sukienki w towarzystwie zwiewnego szalika?

Jak dobrać idealny szal - 5 prostych zasad

ZA DARMO!

Chcesz otrzymać poradnik?

Sprawdź naszą wyszukiwarkę produktów