Wełna i wyroby wełniane kojarzą się z zimą, mrozem i chłodem. Pozyskiwana jest od zwierząt, które dzięki naturalnej okrywie nie są narażone na przemarznięcie, a niektóre żyją w ekstremalnych warunkach. Nic zatem dziwnego, że szuka się jej w ubraniach i dodatkach dedykowanych na zimniejsze pory roku. Oprócz tego, że są miękkie i miłe w dotyku to owinięcie się np. szalem z wełny od razu poprawia komfort cieplny. Wyroby wełniane mogą być też cienkie i delikatne, idealne do tworzenia wielu warstw wygodnych w noszeniu.Dzięki temu, że są lekkie i cienkie można je nosić również wiosną. Znakomicie się układają, zarówno w ścisłym wiązaniu lub owinięte jak komin, ale też w luźnych węzłach, w swobodnych drapowaniach.

Cienki szal z wełny na wiosnę oczywiście pasuje do każdego płaszcza czy do tradycyjnej kurtki. Jako plus można zaliczyć jego znaczną uniwersalność. Wiele z nich będzie pasowało np. do sukienki wieczorowej.

Warto mieć taki właśnie szal w swojej szafie, bo to i na kapryśną wiosnę i na mniej złotą jesień, ale też na chłodne, letnie wieczory, gdy pogoda nie przeszkadza w spacerowaniu, spotkaniach czy popołudniowo-wieczornych wyjściach. Dodatek wełny poprawi walory termiczne, nawet cienki szal może pozytywnie zaskoczyć.

Luźno tkany jest na tyle delikatny, że w zestawie z marynarką nie będzie go za dużo, nie tylko przerzucony przez ramię, ale nawet zawiązany fantazyjnie na dekolcie. Założony pod klapy nie stworzy zbyt dużej objętości, a luźno spływające boki oddadzą swą lekkość sylwetce. Są znakomitą alternatywą dla kobiet z krótką szyją właśnie ze względu na swoją strukturę.

Zwykle na wieczorowe okazje wybór pada na szale jedwabne, wiskozę z jedwabiem jako alternatywę dla marynarki lub bolerka. Wełna może okazać się bardzo dobrym wyborem, jeśli tylko nie szuka się w takim szalu połysku. Za to ma przyjemną miękkość, szlachetny wygląd, poza tym bardzo dobrze się układa, a tym samym wygodnie nosi.

Nie sposób nie wspomnieć w tym miejscu o dzianinie, do której cienki szal z wełny na wiosnę to towarzysz idealny. Wygoda takiego zestawu nie ma sobie równych. Lejące, mega kobiece, otulające sylwetkę stylizacje są chętnie noszone.