Chusty

   Chusty

   Wiele skojarzeń wiąże się z chustami. Różne zastosowania, inne przeznaczenie, inaczej noszone lata wstecz, a inaczej teraz. Cały czas mają sporą grupę fanek, czasami rzadziej używane, by za chwilę przeżywać swój renesans.Bardzo kojarzą się z folklorem, malowanymi, kolorowymi kwiatami i obfitymi frędzlami. Motywy znane od lat, różne w zależności od regionu. Kipiące barwami, radosne akcenty strojów ludowych. Takie chusty zakładane były i są na głowę, wokół szyi, na ramiona. Nie są one tylko domeną zespołów ludowych na występach. Odpowiednio dobrane podkreślą urodę płaszcza, kurtki, tuniki.

   Cieńsze, w motywy będące na czasie z obecną modą z łatwością można dopasować do wielu stylizacji. Delikatny materiał ma wiele zalet, chroni przed wiatrem, osłoni przed słońcem, staje się kolorowym akcentem. Z różnymi wykończeniami i dodatkami. Frędzle grube i cienkie, plecione, krótkie ścięte na surowo, chwosty, pompony, koronki dla romantyczek.

   Grubsze natomiast są doskonałym antidotum na srogie chłody, przenikliwy wiatr. Dodatek wełny, kaszmiru daje gwarancję ciepła, miękkie i strukturalne tkaniny są bardzo miłe w dotyku, z tym większą przyjemnością się nimi otulamy. Częstym wzorem jest krata, która jest idealna na chusty. Ale mogą być też np. elementy wyszywane, aplikacje. Do wzorzystych płaszczy z łatwością znajdziemy jednokolorowe.

   Od jakiegoś już czasu święci tryumfy chusta do noszenia dzieci, powrócił znany sposób sprzed wielu lat i pisząc o chustach nie można o nich nie wspomnieć. Są duże, kolorowe, ładne i wygodne zarówno dla mamy jak i maluszka.

   Chusty dużych rozmiarów idealnie nadają się na plażowe pareo. Jest wiele sposobów wiązania, spełnią rolę plażowej sukienki, spódnicy, tuniki a nawet topu. Delikatnie osłaniając ciało wprowadzają element tajemniczości. Kolory podkreślają opaleniznę, dzięki czemu wyglądamy zniewalająco. Lekkie materiały dobrze się układają, a dodatkowo jeszcze powiewają na wietrze nadając sylwetce lekkości.

   Zatem wiele argumentów przemawia za tym, aby bardziej zainteresować się chustami i wykorzystać je dla podkreślenia zalet.

   Chcesz otrzymać powiadomienie o nowościach podaj adres e-mail

    

    , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

   No comments yet.

   Dodaj komentarz

    Jak dobrać idealny szal - 5 prostych zasad

    ZA DARMO!

    Chcesz otrzymać poradnik?

    Sprawdź naszą wyszukiwarkę produktów

    Przeczytaj poprzedni wpis:
    Apaszka dla Mamy

    Maj to piękny miesiąc, wiosna, piękne kolory, słońce, wszystko "budzi się do życia". To nastraja optymistycznie, a więc częściej planujemy...

    Zamknij