Chusta do marynarki w stylu oficerskim

   Chusta do marynarki w stylu oficerskim

   Na chłodne dni potrzebujemy marynarki. Spośród wielu fasonów możemy wybrać modną, określaną mianem oficerskiej. Czym się charakteryzuje?

   Wzorowana na dawnych mundurach, bywa krótka, a jeżeli dłuższa to z wcięciem w talii. A cóż bardziej podkreśli kobiecą figurę? Efekt modelowania wzmacniają dodatkowo guziki. Najczęściej jest ich dużo, są metalowe, przyszyte w dwóch rzędach. Dzięki temu delikatnie jeszcze wysmuklimy sylwetkę.

   Kiedy powieje wiatr trzeba będzie zabezpieczyć szyję przed chłodem. Co wybrać, aby podkreślić atuty figury,  charakter marynarki ?

   Wydaje się, że najlepszym pomysłem będzie chusta do marynarki w stylu oficerskim.

   Cienkie chusty dobrze otulą szyję, wiążąc wokół niej stworzymy parę warstw, nie przytłoczy to sylwetki a ochroni przed zimnem. Chustę można złożyć tradycyjnie po naprzeciwległych rogach, ale też w harmonijkę wzdłuż boku. W jednym i drugim przypadku końcówki możemy umieścić pod marynarką, na dekolcie między połami lub skierować na kark lub ramię.

   Tym samym osiągniemy maksymalny efekt. Ciepło, kolor podkreślający karnację i odcień marynarki, a jednocześnie nie zasłonimy kroju i ozdobnych guzików.

   Jeżeli chodzi o kolory i wzory to chusta do marynarki w stylu oficerskim może podkreślać militarny look, albo wręcz przeciwnie, złagodzić surowość kobiecym wzorem. Zatem krata, paski, ale też drobne wzory ułożone symetrycznie. Wiele Pań wybierze kwiaty, motywy orientalne czy lubiane panterki.

   Marynarki takie najczęściej występują w ciemnych kolorach, tych kojarzących się z mundurem – khaki, zgniłe zielenie, brązy w różnych odcieniach, grafitowe. Oczywiście też w bardzo lubianym czarnym kolorze czy granacie.

   Do tych barw z łatwością dobierzemy drobiazg dla siebie, np. w tzw. kolorach ziemi, beżach, szarościach. A wzory na chustach delikatnie mogą rozświetlić całość, ocieplić cerę, nadać charakter stylizacji.

    

    , , , , , ,

   No comments yet.

   Dodaj komentarz

    Jak dobrać idealny szal - 5 prostych zasad

    ZA DARMO!

    Chcesz otrzymać poradnik?

    Sprawdź naszą wyszukiwarkę produktów

    Przeczytaj poprzedni wpis:
    Szal do modnego koloru bakłażana

    Głęboka, ciepła barwa z rodziny fioletowych. Już pewnie słyszałaś, że modny jest kolor bakłażana. Obojętnie czy to będzie spódnica, bluzka...

    Zamknij