Trójkątny kawałek materiału, a tak uniwersalny , do różnych stylizacji, ciekawy dodatek kolorystyczny – to jest właśnie chusta damska. Niezbędna na chłodne dni, latem ochroni przed słońcem, w rześki poranek , a także wieczorem, gdy chłód doskwiera sięgniemy po nią z przyjemnością.

Jest też w wersji czworokąta, który po złożeniu dostarczy dodatkowej objętości i ciepła, a z cienkich, letnich, przy odrobinie fantazji wyczarujemy sprytny top, spódnicę plażową, a nawet coś na kształt sukienki. Parę chwil i wyglądamy oryginalnie.

Różne faktury, rodzaje materiału, kolory i wzory sprawiają, że każda kobieta znajdzie coś dla siebie. W zależności od pory roku wybieramy między grubą a cienką.

Gruba ma za zadanie ogrzać w chłodne dni, podkreślając atrakcyjny wygląd, sprawić, że nawet zwykły płaszcz, lub kurtka nabiorą charakteru, zostaną odmienione. Dysponując kilkoma różnymi chustami możemy w prosty sposób kreować nasz wizerunek każdego dnia, w zależności od nastroju i okazji. Zyskamy dobry wygląd, poprawi to nasze samopoczucie, a osoby z otoczenia będą postrzegać nas jako dobrze i ciekawie ubrane.

Cienkie chusty damskie królują w cieplejszych porach roku, osłaniają od słońca głowę lub ramiona, urozmaicają nasze ubranie. W zależności od wzoru możemy stworzyć różne wersje nas samych- od romantycznych, po surowe, ekologiczne, drapieżne. Niewielkim kosztem podkreślimy urok sukienki, soczystym kolorem ożywimy twarz, w prosty sposób „zabawimy” się w stylistkę i poszukamy swojego stylu.

Po duże wzory i grubsze faktury będą pewnie chętniej sięgać Panie o drobniejszych sylwetkach, a te o pełniejszych figurach po drobne, subtelne desenie, ale warto i w tym względzie przełamywać stereotypy, aby w zapracowaniu i zabieganiu na co dzień postawić na indywidualność i poczuć pewność siebie, a tym samym z przyjemnością patrzeć w lustro.

Podkreślić można też różne wykończenia chust. Mogą być z gładkim brzegiem, ostebnowane, ale dużo spotyka się frędzli, długich, czy krótkich. Frędzle są cienkie, ledwo zauważalne, albo grube jak w chustach dzierganych z grubszych włóczek. Czasami tworzą jakby ornament, bo splatane są z sobą, a niekiedy dołożone są jeszcze koraliki. Odmianą frędzli są urocze małe chwościki, lub duże chwosty.

Różne rodzaje materiałów, z których powstają czyni je dodatkiem atrakcyjnym dla każdej kobiety. Bawełna i len bardziej podkreślą urodę płaszcza, żakietu, przyjemnie otulą szyję, często występują w stylizacjach sportowych, jako akcent ozdobny nawet do zwykłego t-shirta, czy topu. Wełna to zdecydowanie ciepło i elegancja, a szczególnie w dzierganych moc wzorów, ażurów. Jedwabne wzbogacą każdą marynarkę, koszulę, pozwolą poczuć się luksusowo, przyjemne w dotyku, miękkie. Chusty z poliestru mają również swoje plusy, nie gniotą się, wygodne w podróży, dobrze zniosą podróż w walizce, po wyjęciu od razu gotowe do założenia.

Kolor z łatwością dobierzemy do każdego stroju, do koloru włosów, czy karnacji skóry, może być jednorodny na całości, albo przypominać bajeczny obraz. Cieniowania i kontrasty, nasycone barwy, lub rozbielone. Wzory geometryczne, kwiatowe, esy-floresy, urocze grochy, motywy ludowe, zwierzęce, folklorystyczne.

Czerpmy z tego bogactwa garściami, śmiało twórzmy swój wizerunek, aby każdy dzień dawał dużo radości i satysfakcji.

Jak dobrać idealny szal - 5 prostych zasad

ZA DARMO!

Chcesz otrzymać poradnik?

Sprawdź naszą wyszukiwarkę produktów