Dużymi krokami zbliża się jakże urocza pora roku – wiosna. Wraz ze zmianą sezonu i pogody przychodzi czas na zmianę garderoby. Grube płaszcze można odwiesić głębiej do szafy, ciepłe szale przechować w pudełkach do jesieni. Teraz będzie lekko, zwiewnie i zdecydowanie bardziej kolorowo. Wiele stylizacji można przemyśleć już teraz i ze spokojem poszukać potrzebnych elementów, również odpowiednich dodatków, by zestawy były nie tylko modne, ale też wysmakowane.

Apaszki nosi się przez cały rok, mają wielkie grono fanek, jednak apaszki wiosną zaczynają być bardziej widoczne.  Chętnie zakładamy je do lekkich, cienkich płaszczy i kurtek zamiast dużych, grubych szali.Również do garsonek, damskich garniturów, które da się już nosić bez wierzchnich okryć. Wiosenno-letnia aura zdecydowanie rządzi się innymi prawami.

Pomysły i sposoby noszenia i eksponowania apaszek potrafią zaskoczyć. Nosi się je nie tylko na szyi, do sukienki, koszuli czy marynarki. Ale też jako oryginalna ozdoba torebki, pasek, opaska na włosy, a nawet bransoletka. To kwestia wyobraźni. I właśnie kiedy świat budzi się do życia, słońce pojawia się częściej łatwiej znaleźć w sobie nowe pomysły, trzeba tylko mieć więcej niż jedną.

Wiele kobiet zwraca szczególną uwagę na skład tkaniny, z której apaszka jest zrobiona. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ dotykają bezpośrednio skóry. Sporo osób ma problemy związane z uczuleniami. Poza tym sezon wiosenno-letni wiąże się z wysokimi temperaturami, a więc również poceniem. Ważne są też przecież aspekty natury estetycznej, zatem lekki połysk, który wygląda szlachetnie, zdolność do miękkiego układania się. Przyjemne wrażenie odczuwane przy zetknięciu z miękką i gładką apaszką. I jak na tak mały dodatek wymagań jest sporo.

Dlatego dużym zainteresowaniem cieszą się głównie apaszki jedwabne. Mają wiele atutów, chociaż są nieco bardziej wymagające jeśli chodzi o pielęgnację i przechowywanie. Alternatywą są apaszki, które mają w składzie jedwab i wiskozę. Są równie gładkie, miękkie, wiskoza dodaje lekkości, przyjemnie się je nosi. Warto zainteresować się też apaszkami z poliestru. Obecnie poliester jest bardzo dobrej jakości, miły w dotyku, delikatnie połyskuje. Dodatkowym plusem jest mniejsza skłonność do zagnieceń.

Apaszki na wiosnę to chyba najczęściej poszukiwany dodatek. Jest to zrozumiałe gdyż wpasowują się w różne style i okazje. Przede wszystkim są bardzo kobiece. Różnorodność wzorów i kolorów może oszołomić.