Przed nami święto, szczególne, piękne, niekwestionowane, Dzień Matki. Wiele osób zastanawia się nad upominkiem dla wyjątkowego, często najważniejszego człowieka -Mamy. Na szczęście jest dobrze znana, więc o tyle prościej. Możliwości jest dużo, co prawda przy ograniczeniach spowodowanych wirusem niektóre pomysły trzeba zweryfikować. Jednak apaszka w prezencie na Dzień Matki jest bezpieczna, a na pewno sprawi radość.

To, czy Mama jest młodsza czy już starsza ma wpływ jedynie na wybór kolorów lub wzorów. A jest wiele apaszek, które mogą się podobać w każdym wieku.

Można je z grubsza podzielić na:

  • krzykliwe
  • oryginalne
  • w zabawne wzory
  • neutralne
  • klasyczne

Nie ma tu żadnego klucza, według którego będzie można mieć pewność co przypadnie do gustu konkretnej osobie. Potrzebne jest wyczucie, intuicja. Warto wziąć pod uwagę osobowość, charakter, aktywność, jakie lubi kolory, jaki styl mody preferuje.

Jeśli mamy do czynienia z kobietą, którą rozpiera energia, wszędzie jej pełno, lubi bawić się modą, zwracać na siebie uwagę to słusznym wyborem będzie apaszka z bardzo kolorowymi wzorami, kontrastowa, w energetycznych, soczystych odcieniach czerwieni, zieleni, pomarańczy, żółci, różu. Nawet niewielki dodatek jakim jest apaszka pozwoli się wyróżnić.

Poszukiwanie oryginalnych ubrań, wyjątkowych stylizacji może być podpowiedzią do podarowania drobiazgu z ciekawym, zaskakującym, niespotykanym motywem. Z nieoczywistym zestawem kolorów. Co wpisze się w specyficzny styl obdarowanej.

Wiele wzorów można zaliczyć do zabawnych. Postacie z bajek, rysunki zwierząt, drobnych elementów garderoby. Barwnie wzbogacają apaszki, wpisują się też w pogodny, beztroski charakter osoby, która pokazuje go w ten sposób. Samo patrzenie na zbiór elementów w różnych kolorach poprawia nastrój.

Potrzeba czasami do zestawu dodać coś, co nieco uspokoi, położy akcent. Jeśli w szafie wisi wiele ubrań wzorzystych to słuszny będzie wybór np. apaszki z drobnym deseniem, jednokolorowej, z delikatnym szlaczkiem przy brzegu. Dobrze sprawdzą się w tym wypadku kolory przygaszone, nieco rozmyte, a niekiedy trzeba postawić na jeden, ale bardzo wyraźny.

I wreszcie bezpieczna klasyka. Dla elegancji nieodzowna, często wybierana, oczywiście nie ma nic wspólnego z nudą. Świadczy o tym fakt, że jest ponadczasowa. Spokojne barwy, uporządkowany wzór, najczęściej z centralnym punktem pośrodku w przewodnim kolorem. Do wielu stylizacji, nie tylko tych wyważonych, z klasą.

Pozostaje jeszcze pamiętać o paru kwestiach by apaszka w prezencie na Dzień Matki wywołała radość. Wiadomo, że pastelowe, jasne kolory optycznie odmładzają. Ciemniejsze pasują bardziej do dress codu, oficjalnych zestawów, sukienki biznesowej, garsonki.

Istotna jest wielkość, począwszy od najmniejszej, tzw. gawroszki, gdy zawiąże się ją na szyi, pozostaną krótkie końce. Nieco większe, o boku 70 – 80 cm. dają więcej możliwości wiązania, końce uda się schować pod spodem. Tym bardziej w tych o boku 90 cm., które dają więcej objętości, ich wielkość pasuje np. do płaszcza. Odpowiednio składając można je traktować jako krótki szalik.

Warto zwrócić uwagę na skład wypisany na metce. Są kobiety, które uwielbiają jedwab i  są mu wierne. Innym nie przeszkadza poliester, mimo, że sztuczny to w dotyku jest bardzo przyjemny. A wiele apaszek ma w sobie więcej niż jeden surowiec i są bardzo miłe dla skóry.

Przy tej różnorodności trudno się dziwić, że w szafie kobiety jest więcej apaszek. A to pozwala przypuszczać, że kolejna ją ucieszy.