Apaszka jako prezent

   Apaszka jako prezent

   Emocje związane z prezentami są różne w zależności czy dajemy, czy otrzymujemy. Od okazji, pokrewieństwa lub znajomości. To radość dawania i przyjmowania, zwłaszcza kiedy okażą są udane. Ale to też trud wyboru, szukania, decyzji. Apaszka jako prezent wydaje się mało kłopotliwa. Oto dlaczego. Popularność

   Jak świat światem kobiety lubiły nosić apaszki. Dawniej to było okrycie głowy, zamiast beretu, czapki. Również noszono ją na szyi.  Teraz podobnie, przydaje się latem osłaniając włosy przed słońcem, jeżdżącym kabrioletem ratuje włosy przed rozwianiem. Oczywiście na szyi jako najbardziej tradycyjny sposób noszenia. Wiązana jest też jako ozdoba torebki, może stać się oryginalnym paskiem, być opaską na włosy. Z tych trochę większych przy odrobinie fantazji w razie potrzeby można stworzyć letni top.

   Duży wybór

   Trzeba przyznać, że tu sprawdza się powiedzenie – “dla każdego coś dobrego”, może tylko trzeba by sparafrazować – dla każdej coś trafionego. Apaszki można znaleźć w wielu miejscach, bo to chyba najpopularniejszy dodatek. Są takie, które nie wychodzą z mody, a ciągle powstają nowe. Jeśli chodzi o wielkość to są małe, zwane gawroszkami, zawiązane na szyi będą minimalnie wystawać. Apaszki średnie swobodnie zawiąże się na szyi, dobry wybór do płaszczy, sukienek, marynarek, zestawów biurowych. Są też apaszki nieco większe, te można nosić tradycyjnie, a także jak szal składając wzdłuż boku. Również w kwestii tkaniny są różne opcje. Luksusowy jedwab, uniwersalna wiskoza, niekłopotliwy poliester. Przezroczysty szyfon czy gładka satyna.

   Gust

   O gustach się nie dyskutuje, ale apaszkę dość prosto uda się wybrać. Nie trzeba się kierować rozmiarem, najczęściej też w ofercie są apaszki zgodne z najnowszą modą. Wystarczy niewiele informacji o osobie obdarowywanej, aby zdecydować, według jakiego kryterium szukamy. Czy będzie to ulubiony kolor, do czego ma być noszona, sprawdzony czy oryginalny wzór, a może zabawny.

   Klasyka czy fantazja

   Mnogość kolorów, wzorów jest ogromna. Do klasycznych zestawień lepsze będą stonowane kolory, drobne wzory na całości. Większe motywy najlepiej by były rozmieszczone po brzegach bądź pośrodku, tak aby podkreślona była centralna część apaszki. Do bardziej swobodnych, lekkich stylizacji bez problemu znajdziemy takie ze zwariowanymi, fantazyjnymi wzorami.

   Apaszka jako prezent to dobry pomysł, obali twierdzenia, że nudny, sztampowy, “oklepany”. Jeszcze tylko warto zadbać o pomysłowe lub eleganckie zapakowanie i radość obdarowanej osoby gwarantowana.

    , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

   No comments yet.

   Dodaj komentarz

    Jak dobrać idealny szal - 5 prostych zasad

    ZA DARMO!

    Chcesz otrzymać poradnik?

    Sprawdź naszą wyszukiwarkę produktów

    Przeczytaj poprzedni wpis:
    Apaszki w modne kropki

    W tym sezonie królują kropki i ... kropka. Pojawiły się na wybiegach we wszystkich częściach garderoby. Kropy, kropki, kropeczki. To...

    Zamknij